Kupovina skupe brendirane torbe je – kao kupovina auta. Ovome se mora pristupiti odgovorno i proveravati svaki detalj. Ipak, često nas pokušavaju prevariti, i umesto markiranog proizvoda ponuditi običan falsifikat.
Zato smo za vas pripremili nekoliko saveta koje će vas spasiti kupovine (ponekad i dobro urađenog) fejka.
Obraćamo pažnju na detalje.
Svaki model poznatog brenda temelji se na proverenom kvalitetu. Neravni šavovi, konci koji vire, i druge sitne nesavršenosti jednostavno su nedopustivi.
Pored toga, visokokvalitetne stvari, po pravilu su ručne izrade, te zato priče o fabričkim greškama trebalo bi da budu razlog za zabrinutost.
Nitne, kopče i šnale.
Posebna pažnja posvećena je dekoraciji: nitne, šnale, kopče, riglice, drikeri i druga metalna galanterija izrađena je savršeno, sto je znak kvaliteta i originalnosti proizvoda.
Na primer na torbama Hermes piše Hermes Paris made in France, utisnuto na jezičku, godina proizvodnje, srebreni broj tašne na kajišiću.
Naziv brenda.
Ali, u potrazi za detaljima, mi često ne primećujemo glavnu stvar: naziv. Često je ime brenda pogrešno ispisano, neravnim slovima, ili su čak, prisutne nedopustive greške.
Serijski broj.
Serijski broj je najvažniji detalj autentičnosti proizvoda. Nalepnica sa brojem je zapečaćena i zalepljena tako da ju je nemoguće skinuti, a ne oštetiti. Na falsifikatu je nalepnica sa brojem, jednostavno, zalepljena odozgo.
Oznake brenda.
Pre odlaska u prodavnicu nije loše upoznati se znacima svog brenda. Zapamtite, svaki brend ima svoj znak.
Na primer, originalni model Prada nikad neće imati veoma kontrasnu postavu. Postava odgovarajuća nijansi kože – jedno je od obeležja brendiranog stila. A brendirana postava Dior je jarko crvene boje sa ispletenom logoom u istoj nijansi. Sjajna postava trebalo bi da vas zabrine.